MAJOWE ŚWIĘTA

W piątek 28 kwietnia na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Społeczność szkolna tradycyjnie zebrała się na dolnym holu, aby uczestniczyć w uroczystości, która rozpoczęła się odśpiewaniem całego hymnu państwowego przy udziale Pocztu Sztandarowego naszej szkoły.

Zebrani mieli okazję oglądać montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, których spokojnie można nazwać Artystami – to nie pomyłka, wielkie A w tym wyrazie nie jest przesadzone; wszyscy stanęli na wysokości zadania. Ci wszyscy to uczniowie klas: 4a, 5a, 6b, 2g oraz 3g. Na przygotowanie nie mieli wiele czasu, bo przerwa świąteczna przedłużyła się o 3 dni, kiedy uczniowie 3 klasy mieli egzamin. Widownia mogła dowiedzieć się wielu informacji dotyczących historii flagi naszego państwa i okoliczności uchwalenia  w 1791 roku konstytucji. Na uwagę zasługiwał król, który w stroju z epoki złożył przysięgę narodowi polskiemu, a towarzyszyli mu posłowie, którymi byli panowie z klasy 3; występom towarzyszyły piosenki i pieśni patriotyczne tradycyjne i nowsze, np. w wykonaniu rapera Zbuku. Recytatorzy wspaniale deklamowali swoje utwory, prowadzący wyraźnie i głośno przekazywali zebranym okruchy historii; nie obyło się bez przepytywania, co uczyniła fikcyjna reporterka telewizji regionalnej Wisełka.

Czy apel się udał? O to należy zapytać widowni; ona jest najlepszym i krytycznym cenzorem pod warunkiem, że będzie to ocena szczera i obiektywna.

Nad całością czuwali nauczyciele – I. Gutowska, S. Mrozińska, S. Rozwalak