WYCIECZKA DO SOBIESZEWA

08.06.2017 klasa IV A i IV B udały się na wycieczkę w ramach projektu na Wyspę Sobieszewską. Na wycieczce uczniowie zwiedzili Rezerwat "Ptasi Raj". W Rezerwacie podziwialiśmy różne domy ptaków i nietoperzy rozmieszczone wzdłuż ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Udało nam się również wypatrzeć kilka gatunków ptaków. Kolejnym z punktów naszego wyjazdu było zwiedzanie Zbiornika wody Kazimierz. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie odpowiadali na pytania Pani przewodnik. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje interaktywne wewnątrz Zbiornika oraz podziwianie widoków z tarasu. Przy pomocy lornetek udało nam się zobaczyć wylegujące foki w Ujściu Wisły. Zwieńczeniem wyjazdu były gry i zabawy na plaży oraz moczenie nóg w Zatoce Gdańskiej. Organizatorami wycieczki były: Magdalena Staniaszek, Joanna Wójtowicz, Agnieszka Czeran.